Letošnjo prireditev smo na dvorišču gostiteljev in članov, Jelke in Damjana Petriča, pod dvema lipama pripravili v petek, 19. junija, nastopili so Krheljčki in kvartet Vigred.
Po uvodnem pozdravu člana društva Romana Jegliča nam je še mnogo let uspešnega obujanja tradicije zaželel župan Matjaž Hočevar, prireditve pa se je udeležil tudi njegov nekdanji podžupan, po novem poslanec Dejan Zakrajšek. Roman je v nadaljevanju čestital podpredsednici Jožici in njenemu možu Stanetu Zabukovcu ob 55-letnici poroke, ki sta jo praznovala prav tisti dan.
Krheljčki so peli pod vodstvom Petre Jakob Merljak ter ob kitarski spremljavi Mihe Merljaka. Njihovi veseli glasovi so kot po navadi navdušili občinstvo, še poseben aplavz pa so doživeli s hudomušno idejo, da so nas ob verzih "ribica je zaplavala in dekle poškropila" vse naokrog polili z vodo iz kozarcev, ki so jih imeli skrite za odrom. Predsednik Lojze Senčar je povedal, da je bil to njihov zadnji nastop pod vodstvom Petre Jakob Merljak. Zahvalil se ji je za najmanj dve zasedbi, ki ju je vodila, iz katerih so nekateri "krheljčki" že odrasli. Vodstvo bo predala hčerki Rebeki, tudi nekdanji članici, ki ji je predsednik zaželel uspešno delo.
Kvartet Vigred je z ubranimi glasovi nastopil v dveh delih in na koncu so peli še pri mizi. Slišali smo pesem o kresu, Katrco, Nocoj pa, oh nocoj in še mnoge druge, za popestritev tudi nekaj dalmatinskih. Obljubili so, da bodo peli na odprtju naše razstave jaslic.
Postrežba naših članic in članov je bila odlična, nihče ni ostal žejen ali lačen, v klepetu, druženju in poslušanju pevcev smo preživeli lep večer.
Nekaj več bo v septembrski Trobli.
SLO
ENG 








